Akik Taşı Nedir ?

05/12/2022 15:10:57
Özgür

Akik Arapça’ da ırmak, vadi, dere yatağı anlamında kullanılan bir kelimedir ve bu taşa en fazla nehir yataklarında ulaşılmasından dolayı akik denilmiştir. Akik beyazdan siyaha kadar bütün renklerde bulunun sert ve parlak bir yarı kıymetli taş cinsidir. En bilinen rengi ise ateş kırmızısıdır. Geçmişten günümüze yüzük, düğme takı eşyalarında kullanılmaktadır. Akik taşı aynı zaman vücuttaki negatif enerjiyi aldığı stresi azalttığı ve kişi kendini daha enerjik hissetmesine olanak sağladığı söylenir.

Akik Taşı Tarihi

Akik taşı M.Ö 3. ve 4. yüzyıllar arasında Sicilya’da bulunmuştur. Akik taşı kullanım amacı medeniyetlere göre değişiklik göstermiştir. Babiller akik taşının enerjileriyle kötü enerjiyi uzaklaştırdığına inandıklarından dolayı evlerinin etrafına yerleştirerek kendilerini koruma altına almışlardır. Persler ve Mısırlılar doğal afetlere karşı kendilerini korumak için kullanmıştır.

Akik Taşı Çeşitleri

Mor Akik Taşı

Pembe Akik Taşı

Mavi Akik Taşı

Kırmızı Akik Taşı

Mor Akik Taşı Özellikleri Ve Faydaları

Mor akik Brezilya’da çıkarılmaktadır. Kendinizi pozitif ve enerjinizi sabit tutmanıza yardımcı olur.

Pembe Akik Taşı Özellikleri Ve Faydaları

Pembe akik taşı şifalı bir taş olarak kullanılır. Pembe akik taşı kalp çakrasına bağlanır ve kalp sorunlarını iyileştirmek için kullanılır.

Mavi Akik Taşı Özellikleri Ve Faydaları

Mavi akik taşı düzgün ve güçlü iletişim kurmanızı sağlar ve aynı zamanda rahat ve huzurlu kalmanıza yardımcı olur negatif enerjiyi azaltır.

Kırmızı Akik Taşı Özellikleri Ve Faydaları

Kırmızı akik taşı pozitif enerjiyi çekmeye yardımcı olurken kendinden emin bir hale gelmenize yardımcı olur. Kırmızı akik taşı, aşk konularında çekingenseniz bu konuda yardımcı olur.

Akik Taşı Nedir ?
AltınlarTL AlışTL Satış
Çeyrek Altın Fiyatı
00
,,
00
00
00
00
,,
00
00
00
Altın TL/Gr
00
,,
00
00
00
00
,,
00
00
00
Cumhuriyet Altını
00
,,
00
00
00
00
,,
00
00
00
Ata Altın Fiyatı
00
,,
00
00
00
00
,,
00
00
00

Son Eklenen Makaleler